Yhteystiedot

Uudenmaankatu 4–6 B, FI-00120 Helsinki
puh. 09 8561 0300
palvelut@juristiliitto.fi
Y-tunnus: 0202188-4

Yhteiset sähköpostiosoitteemme

Puhelinvaihteemme palvelee arkisin klo 8.30–15, puh. (09) 8561 0300. Toimistolla vierailua varten pyydämme varaamaan ajan etukäteen.

jasenrekisteri@juristiliitto.fi

neuvonta.yksityinen@juristiliitto.fi

neuvonta.julkinen@juristiliitto.fi

Työ- ja virkasuhdeneuvonta voi olla ajoittain ruuhkautunut, mutta palaamme yhteydenottoihin aika- ja prioriteettijärjestyksessä mahdollisimman pian viestin saatuamme.

Urapalvelut, uravalmennus: uravalmennus@juristiliitto.fi

Tapahtumat: tapahtumat@juristiliitto.fi

Mentorointi: mentorointi@juristiliitto.fi

juristirekrytointi@juristiliitto.fi

viestinta@juristiliitto.fi

juristiuutiset@juristiliitto.fi

opiskelijat@juristiliitto.fi

lomamokit@juristiliitto.fi

Liittoon voi lähettää salattua sähköpostia https://secure.juristiliitto.fi/ -sivun kautta.

Kirjoita lähettäjäkenttään oma sähköpostiosoitteesi.

Vastaanottajakenttään tulee liiton sähköpostiosoite, johon viesti lähetetään.

Klikkaa Jatka-painiketta.

Kirjoita aihe ja viesti.

Lisää tarvittavat liitteet.

Paina Lähetä-painiketta.

Laskutustiedot

Käytämme sähköistä laskujen käsittelyjärjestelmää ja vastaanotamme laskuja ainoastaan sähköisessä muodossa. Jos yrityksellänne ei ole mahdollisuutta lähettää verkkolaskuja, voitte lähettää laskun skannauspalveluun postitse tai sähköpostitse.

Verkkolaskuosoite: 003 702 021 884
Verkkolaskujen välittäjä: 003 708 599 126 (OpenText)

fennoa.503115@erin.posti.com

Jos toimitatte laskun sähköpostitse, niin yhdessä sähköpostiviestissä saa olla vain yksi lasku ja liitteet koottuna yhteen PDF-tiedostoon.

Postiosoite

Suomen Lakimiesliitto – Finlands Juristförbund ry
PL 59291
01051 LASKUT

Huomioittehan, että postilokero-osoitteeseemme saa lähettää vain laskuja ja sitä ei voi käyttää esimerkiksi tavarantoimitukseen tai mainosten lähettämiseen.

Luottamushenkilöiden matkalaskupohjan ja laskutusohjeet voit ladata täältä.

Jos sinulla on kysyttävää laskutuksesta, olethan yhteydessä meihin:
marjo.rintala@juristiliitto.fi tai 09 8561 0300

Juristiliitto

Jore Tilander

Toiminnanjohtaja, OTK

Operatiivinen johto, Akavan hallituksen jäsen

041 458 0030 ja 09 8561 0300

jore.tilander@juristiliitto.fi

Työelämä

  • Akava-yhteistyö
  • neuvottelutoiminta
  • työ- ja virkasuhdeneuvonta
  • neuvonta.yksityinen@juristiliitto.fi
  • neuvonta.julkinen@juristiliitto.fi

Jaana Meklin

Johtaja, työelämä, OTK, VT

Yksityisen sektorin edunvalvonta, YTN-yhteistyö, yrittäjät ja ammatinharjoittajat

09 8561 0324 ja 0400 741686

jaana.meklin@juristiliitto.fi

Petteri Kivelä

Neuvottelupäällikkö, OTK

julkisen sektorin edunvalvonta
JEA- ja JUKO-yhteistyö
järjestövalmius
työ- ja virkasuhdeneuvonta (julkinen sektori)

09 8561 0345 ja 041 458 0038

petteri.kivela@juristiliitto.fi

Moa Fanta

Juristi, VT

työ- ja virkasuhdeneuvonta (yksityinen sektori)

09 8561 0338

moa.fanta@juristiliitto.fi

Minna Rahja

OTM

koulutukset (työelämä ja työhyvinvointi)
opiskelijoiden työnhakuvalmennus
työ- ja virkasuhdeneuvonta (yksityinen sektori)

09 8561 0339

minna.rahja@juristiliitto.fi

Maria Färkkilä

Juristi, OTM

työ- ja virkasuhdeneuvonta (julkinen sektori)

09 8561 0340

maria.farkkila@juristiliitto.fi

Pia Merisalo

Assistentti

09 8561 0319 ja 041 458 0025

pia.merisalo@juristiliitto.fi

Jäsenpalvelu

  • jäsenedut
  • aluevastaavien toiminta
  • taloussuunnittelu
  • rahastot
  • loma-asunnot
  • jasenrekisteri@juristiliitto.fi
  • lomamokit@juristiliitto.fi

Tommi Rainerma

Johtaja, jäsenpalvelu, OTK

Varatoiminnanjohtaja

041 458 0040

tommi.rainerma@juristiliitto.fi

Olli Niemi

Järjestöpäällikkö

Aluetoiminta
Jäsentilaisuudet

041 458 0029 ja 09 8561 0311

olli.niemi@juristiliitto.fi

Jaana Halonen

Kehityskoordinaattori

09 8561 0329 ja 041 458 0032

jaana.halonen@juristiliitto.fi

Tuija Parviainen

Assistentti

Poissa 15.5. alkaen

Marjo Rintala

Controller

matkalaskut ja palkkiot
ostolaskut
vaihde

09 8561 0310

marjo.rintala@juristiliitto.fi

Hannele Törni

Johdon assistentti

hallituksen, valtuuskunnan ja toiminnanjohtajan assistentti
lomamökit

09 8561 0315 ja 041 458 0037

hannele.torni@juristiliitto.fi

Tanja Ahlsten

Assistentti

jäsenrekisteri
jäsenmaksut

050 351 1367

tanja.ahlsten@juristiliitto.fi

Henkilökohtainen kehittyminen

  • urakoulutukset
  • mentorointiohjelma
  • CV- ja LinkedIn-coach
  • Juristirekrytointi
  • tapahtumat
  • tapahtumat@juristiliitto.fi
  • uravalmennus@juristiliitto.fi
  • juristirekrytointi@juristiliitto.fi
  • mentorointi@juristiliitto.fi

Eero Blåfield

Johtaja, henkilökohtainen kehittyminen, OTM

Mentorointi
Verkostot
Koulutukset

041 458 0021

eero.blafield@juristiliitto.fi

Heidi Hännikäinen

Uravalmentaja, MMM, ratkaisukeskeinen coach

Uravalmennus, mentorointi, koulutukset ja verkostot

09 8561 0308

heidi.hannikainen@juristiliitto.fi

Tuula Launonen

Tietohallinto- ja urakoordinaattori

tietohallinto
Juristirekrytointi

041 458 0026 ja 09 8561 0322

tuula.launonen@juristiliitto.fi

Kati Rautio

Ura- ja tapahtumakoordinaattori, FM, tradenomi, HSO

Mentorointi
Juristirekrytointi

09 8561 0314 ja 041 458 0041

kati.rautio@juristiliitto.fi

Pauliina Taipalus

Uravalmentaja, DI, Ratkaisukeskeinen coach

Uravalmennus

09 8561 0320

pauliina.taipalus@juristiliitto.fi

Viestintä ja vaikuttaminen

  • jäsen- ja mediaviestintä
  • oikeuspoliittinen ja koulutuspoliittinen vaikuttaminen
  • Juristiuutiset-lehti
  • viestinta@juristiliitto.fi
  • juristiuutiset@juristiliitto.fi

Janne Laukkanen

Johtaja, viestintä ja vaikuttaminen, OTM, YTM

040 588 1925

janne.laukkanen@juristiliitto.fi

Merilla Kivineva

Viestinnän asiantuntija, FM

0405141506

merilla.kivineva@juristiliitto.fi

Marjo-Riitta Oksa

Viestinnän asiantuntija, VTM

040 7052 393

marjo-riitta.oksa@juristiliitto.fi

Jenni Tuomainen

Oikeus- ja koulutuspoliittinen juristi

0456788021

jenni.tuomainen@juristiliitto.fi

Opiskelijat

  • opiskelija-asiat
  • opiskelijoiden tapahtumat
  • koulutuspoliittinen vaikuttaminen
  • opiskelijat@juristiliitto.fi

Tiia Joensuu

Opiskelijakoordinaattori

0400450224

tiia.joensuu@juristiliitto.fi

Jesse Sironen

Opiskelijakoordinaattori

0504354025

jesse.sironen@juristiliitto.fi